centinel جمعیت زاهدان زاهدان شهرستان زاهدان

centinel: جمعیت زاهدان زاهدان شهرستان زاهدان رییس ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری شعب اخذ رای انتخابات 96

گت بلاگز قم بررسی آیین حضرت محمد(ص) قبل از بعثت

گفته می‌شود چون حضرت مسیح آخرین پیامبر اولوالعزم قبل از پیامبر اسلام(ص) بوده است طبیعتا پیغمبر اکرم(ص) از آیین مسیح پیروی می‌کرد در حالیکه هیچ سند و دلیلی ب

بررسی آیین حضرت محمد(ص) قبل از بعثت

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان، آیت الله جعفر سبحانی در برنامه چشمه معرفت که یکشنبه شب از شبکه دو سیما پخش شد اظهار کرد: بیت هاشمی بیت توحید بود و در بین آنان اصلا مسئله بت پرستی راه نداشت، گاه و بیگاهی افرادی شاذی از آن ها به بت پرستی گرایش پیدا می کردند ولی بیت هاشمی تا برسد به حضرت ابراهیم(ع) همگی موحد بودند.

عبارات مهم : اسلام
وی افزود: سؤوالی مطرح شده است است که «پیامبر(ص) تا قبل از رسیدن به بعثت یعنی تا پیش از 40 سالگی از کدام آیین پیروی می کرد؟»، معمولاً گفته می شود چون حضرت مسیح آخرین پیامبر اولوالعزم قبل از پیامبر اسلام(ص) بوده است طبیعتا پیغمبر اکرم(ص) از آیین مسیح پیروی می کرد در حالیکه هیچ سند و دلیلی بر این مسئله نداریم که پیغمبر(ص) از آیین مسیح پیروی کند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: پیغمبر اکرم(ص) اشرف انبیا است و اشرف انبیا نمی تواند از غیر اشرف پیروی کند ولی در اینجا دو قول وجود دارد یکی را آیت الله طباطبایی بیان کرده اند مبنی بر اینکه «بعد از حضرت ابراهیم(ع) آیین توحید در سرتاسر مکه و اطراف مکه حاکم شده است بوده بنا بر این آیین حنیف ابراهیم بر همه حکومت می کرد و پیامبر مکرم اسلام(ص) نیز از آیین پیروی می کرد».

آیت الله سبحانی اذعان کرد: روایت دیگری نیز از امام علی(ع) در این باره وارد شده است است مبنی بر اینکه «رسول خدا از زمانی که از شیر گرفته شد جهت تربیت زیرنظر بزرگترین فرشته بود» چون خداوند می خواست کسی را تربیت کند که قرار بود انقلابی کند که این انقلاب تا روز قیامت پابرجا باشد و چنین فردی باید زیر نظر وحی باشد.

وی ادامه داد: عبارتی که امیرمؤمنان(ع) فرموده اند این است که «از زمانی که پیامبر اسلام(ص) از شیر گرفته شد خداوند بزرگترین فرشته را گمارد تا راه های کرامت را به او بیاموزد و خلق های قشنگ را به پیامبر(ص) اموزش می کرد و تا 40 سالگی این نبی زیر نظر آن فرشته عالی مقام بود».

این مرجع تقلید افزود: بنابراین در طی 40 سال آنچه آن فرشته به پیامبر اکرم(ص) می‎گفت پیامبر(ص) به آن عمل می کرد ولی مشخص نیست که آنچه که آن فرشته به پیامبر(ص) می گفت مطابق با آیین حضرت موسی(ع)، مطابق با آیین حضرت مسیح(ع) یا مطابق با آیین حضرت ابراهیم(ع) بود.

آیت الله سبحانی بیان کرد: در تاریخ آمده است مدتی که پیامبر(ص) در صحرا زیر نظر دایه بود، دایه اش خواست رسول اکرم(ص) را همراه فرزندان خود به صحرا بفرستد، مهره ای یمانی را به گردن پیغمبر(ص) آویخت، پیامبر(ص) آن وقت کم سن بود، از دایه پرسید:«این چیست که بر گردنم آویختی؟»، دایه اش پاسخ داد:« این مهره یمانی را به گردنت آویختم تا نگهدار تو باشد از شر جن و انس در صحرا»، پیامبر(ص) بدون فاصله مهره را از گردن جدا کرد و گفت:«من نگهبانی به نام خدا دارم که مرا از شر هر چیزی حفظ می کند و با وجود او احتیاجی به خرافاتی که می گویید ندارم».

وی ادامه داد: لحظه ای دیده نشده است که پیامبر(ص) بر خلاف اخلاق یا توحید حرکت کند.

این مرجع تقلید عنوان کرد: سخنان مختلفی در این باره وجود دارد که عالی ترین آن این است که گفته شده است است ایشان زیر تربیت فرشته ای بزرگ بودند.

انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: اسلام | فرشته | پیامبر | پیامبر | مرجع تقلید | آیت الله سبحانی | قم | پیامبراکرم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog