centinel جمعیت زاهدان زاهدان شهرستان زاهدان

centinel: جمعیت زاهدان زاهدان شهرستان زاهدان رییس ستاد انتخابات انتخابات ریاست جمهوری شعب اخذ رای انتخابات 96

گت بلاگز اجتماعی اشتغال سبز یک وقت نیست بلکه یک ضرورت است

معاون آموزشی وپژوهشی شرکت محیط زیست گفت:اشتغال سبز یک وقت نیست بلکه یک ضرورت هست، کم کردن مصرف مواد و انرژی، زیاد کردن بهداشت و ایمنی، کم کردن اثرات مخرب زی

اشتغال سبز یک وقت نیست بلکه یک ضرورت است

به گزارش خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت ؛ یوسف رشیدی معاون آموزشی و پژوهشی شرکت حفاظت محیط زیست در مراسم رونمایی از سند ملی اشتغال سبز به تشریح کارها شرکت حفاظت محیط زیست اظهار داشت:لایحه هوای پاک که اخیرا به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، پتانسیل خوبی در زمینه اشتغال سبز دارد و از آنجا که واحدهای صنعتی بیش از ۵۰ نفر را ملزم به در نظر گرفتن HSE می کند، منبع اشتغالزایی سبز جهت فارغ التحصیلان محسوب می شوند.

عبارات مهم : اشتغال

ادبیات و اصطلاح سبز جهت نخستین بار در سال ۱۹۶۰ به شیمی اضافه شد و شرکت های بزرگ دنیا روی این عنوان کار و تلاش کرده اند، میزان ناخالصی را در ترکیبات ش کم کردن دهند.
معاون آموزشی و پژوهشی شرکت حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه در نتیجه عملکرد دولت یازدهم ادبیات اشتغال سبز در دانشگاه های کشور جا افتاد،گفت: اقداماتی جهت پایلوت اشتغال سبز در این دوره صورت گرفت و دستورالعمل آن با همکاری شرکت حفاظت محیط و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی تدوین شد تا بحث هدایت شرکت های دانش بنیان در زمینه اشتغال سبز صورت گیرد.
وی در ادامه افزود:اشتغال سبز یک وقت نیست بلکه یک ضرورت هست، کم کردن مصرف مواد و انرژی، زیاد کردن بهداشت و ایمنی، کم کردن اثرات مخرب زیست محیطی، کم کردن انتشار گازهای گلخانه ای، پایداری اقتصادی و تاب آوری از شاخص های اشتغال سبز محسوب می شوند.
رشیدی با اشاره به تفاهمنامه بین شرکت محیط زیست و وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در سال ۹۳ ادامه داد: در شرکت حفاظت محیط زیست موظف بودیم استانداردهای آموزشی را جهت ترویج مشاغل سبز داشته باشیم. جمع آوری پژوهش های مربوط به اشتغال سبز، برگزاری دوره های آموزشی، تعیین چشم انداز صدور مجوزهای تاکسیدرمی و تکثیر و پرورش گونه های حیات وحش، قرق های اختصاصی، باغ پرندگان، مجوز جهت دیدار اتباع خارجی از جمله کارها شرکت حفاظت محیط زیست بوده است.
وی با بیان اینکه در حوزه معاونت دریایی به افتتاح نیروگاه خورشیدی به عنوان یکی از محورهای اشتغال سبز تاکید داشته ایم،افزود: در معاونت انسانی شرکت حفاظت محیط زیست بحث خوداظهاری را داریم که اطلاعات صنایع گرفته می شود. آزمایشگاه های معتمد در این زمینه فعال شده است اند که بخش شخصی هستند همچنین شرکت های خدماتی و مشاوره ای، شرکت های نگهداری و سرویس ایستگاه ها شخصی هستند.
معاون آموزشی و پژوهشی شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در روش های کنترل آلودگی و مقابله با گرد و غبار از جمله مالچ پاشی، بخش شخصی وارد کار شده است هست، گفت: ۴۰۰۰ نفر در این زمینه فعالیت می کنند. افزون بر این راه اندازی سامانه یکپارچه معاینه فنی – که متعلق به بخش شخصی و شهرداری ها است- بستر ایجاد اشتغال سبز را فراهم کرد.
وی افزود: بهره برداری از انرژی های نو در معاونت آموزشی شرکت محیط زیست مورد توجه قرار دارد. مدارس محیط زیست نیز به عنوان یکی از پتانسیل های اشتغال زای سبز ۵۰۰ شغل را ایجاد کرده است همچنین استارت آپ های محیط زیستی وقت مناسبی جهت رونق مشاغل سبز هستند که در این دوره مورد توجه شرکت حفاظت محیط زیست قرار گرفت.
معاون آموزشی و پژوهشی شرکت حفاظت محیط زیست با بیان اینکه چشم اندازهایی جهت ایجاد مشاغل سبز مشخص کرده ایم، گفت: این چشماندازها را با همکاری وزارت راه و معاونت علمی ریاست جمهوری دقیق تر خواهیم کرد. اکوتوریسم، پسماند، حمل و نقل سبز جزء برنامه ها و چشم اندازهای ما است.
انتهای پیام

واژه های کلیدی: اشتغال | آموزشی | اخبار محیط زیست | تغییر اقلیم | یوسف رشیدی | لایحه هوای پاک | اشتغال سبز |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog